Złociste królowe iglastych

Mamy do zaoferowania Państwu dwie wspaniałe odmiany sosny górskiej (Pinus mungo):

Te wybarwiające się sosny na okres jesienny i zimowy, stanowią niebywały akcent zarówno w lecie jak i w zimie. Dzięki małym wymaganiom glebowym i siedliskowym staja się idealną rośliną do państwa ogrodu łatwą w pielęgnacji.

Sosna kosodrzewina 'Winter Gold’– Karłowa, krzaczasta forma o powolnym wzroście, osiągająca po 10 latach ok. 0,5 m wys. przy 1 m średnicy. Igły latem jasnozielone, zimą złocistożółte, zebrane po dwie. Wymagania glebowe i wilgotnościowe małe. Ten zimozielony krzew jest odpowiedni do małych ogrodów przydomowych; polecany jest do sadzenia w ogrodach skalnych i wrzosowiskowych oraz do uprawy w pojemniku. Doskonale wygląda w kompozycjach z roślin o różnym kolorze ulistnienia.

  

Sosna kosodrzewina 'Ophir’– Karłowa odmiana, o pokroju początkowo zaokrąglonym, później krzaczastym, w wieku 10 lat osiągająca ok. 0.5 m wys. przy 1 m śr. Igły latem zielone, zimą żółtopomarańczowe zebrane po dwie. Wymagania glebowe i wilgotnościowe małe. Polecana do małych ogrodów, ogrodów skalnych i uprawy pojemnikowej.