Wiśnia piłkowana 'Kiku-shidare-zakura’

fgfgf

Wiśnia piłkowana 'Kiku-shidare-zakura’ (Prunus serrulata 'Kiku-shidare-zakura’) to jedna z najpiękniejszych odmian wiśni ozdobnych. W czasie kwitnienia zachwyca ogromną ilością pełnych, różowych kwiatów a później ciekawym, parasolowatym pokrojem. Choć pochodzi z dalekich terenów obecnie należących do Chin i Japonii, chętnie sadzona jest w naszych ogródkach przydomowych.

Odmianę wiśni piłkowanej 'Kiku-shidare-zakura’ znajdziecie w naszej szkółce. A poniżej przygotowaliśmy dla Was kilka najważniejszych informacji o tej wyjątkowej roślinie, którą warto mieć w swoim dorobku ogrodowym 😉

WYSOKOŚĆ: Około 5 metrów wysokości i 4 metry szerokości

POKRÓJ: Parasolowaty, korona nieregularna, zwisające, łukowato wygięte pędy.

ULISTNIENIE: Liście jajowate, błyszczące i piłkowane. Pierwsze liście są koloru jasnobrązowego, następnie zielone, natomiast jesienią wybarwiają się na żółto-pomarańczowo.

KWITNIENIE: Odmiana kwitnie na przełomie kwietnia i maja. Jej kwiaty są duże (średnica nawet to 6 cm), pełne i różowe, zebrane po kilka wyglądają jak różowe pompony.

PODŁOŻE: Preferuje gleby żyzne i przepuszczalne.

STANOWISKO: Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych i osłoniętych od wiatrów. W ostre zimy jej pąki kwiatowe mogą przemarzać.

ZASTOSOWANIE: Odmiana polecana do ogrodów przydomowych. Posadzona pojedynczo jak i w grupie będzie w okresie kwitnienia niezwykłą i efektowną ozdobą każdego ogrodu widoczną już z daleka.

ZAPRASZAMY PO SADZONKI DO NASZEJ SZKÓŁKI.