Trzmielina Fortune’a ‘Sunspot’ – gustowny wypełniacz

Trzmielina Fortune’a ‘Sunspot’– gustowny wypełniacz
Euonymus fortunei

Trzmieliny Fortune’a są niezastąpione w kształtowaniu przestrzeni ogrodu. Ciekawy pokrój, powyginane pędy oraz efektowna kolorystyka listowia stanowią całoroczną dekorację w ogrodzie. ′Sunspot′ jest jedną z popularniejszych trzmielin w naszym kraju. Przez cały rok urzeka czarującymi liśćmi oraz ciekawym pokrojem. Ten niski, ścielący się krzew tworzy kobierce o 20 -30 cm wysokości. Dodatkowo posadzony w pobliżu różnych podpór wykazuje zdolności pnące. Roślina ujmuje złocistozielonymi liśćmi, które utrzymują się przez cały rok.
Najlepiej rośnie na stanowisku półcienistym, ale toleruje również miejsca słoneczne i zacienione. Roślina nie wybredna w stosunku do gleby.
W naszych warunkach klimatycznych odmiana stosunkowo mrozoodporna. Jednak młode egzemplarze wymagają zabezpieczenia na zimę.
Trzmieliny mają wielorakie zastosowanie. Jako rośliny okrywowe przenikają i wypełniają każdy skrawek ziemi, tworząc ciekawe i barwne dywany. Są niezastąpione do sadzenia między krzewami i pod drzewami. Świetnie nadają się do wypełniania rabat czy ogrodów skalnych. Stanowią również atrakcyjne tło dla bylin i roślin cebulowych. Ładnie wyglądają także, jako krzewy soliterowe. Ponadto idealnie nadają się do uprawy pojemnikowej.