Trzmielina Fortune′a ′Emerald ′n′ Gold′

Trzmielina Fortune′a ′Emerald ′n′ Gold′
Euonymus fortunei

Trzmieliny Fortune’a są niezastąpione w kształtowaniu przestrzeni ogrodu. Ciekawy pokrój, powyginane pędy oraz efektowna kolorystyka listowia stanowią całoroczną dekorację w ogrodzie.
Oferowana odmiana jest niskim, zimozielonym krzewem o wyprostowanych pędach. Dorosłe okazy osiągają 40 cm wysokości przy podwójnej szerokości. Ponadto w osłoniętych miejscach może wspinać się po drzewach, ścianach czy innych podporach do 3 m wysokości. Cenna z uwagi, na efektowne zabarwienie listowia. Liście są ciemnozielone, z dominującym żółtym marginesem. W okresie jesienno-zimowym przyjmują barwę czerwieni i brązu.
Jest jedna z najlepszych roślin okrywowych do miejsc cienistych, które rozjaśnia ciepłym kolorytem. Roślina nie wybredna w stosunku do gleby.
W naszych warunkach klimatycznych odmiana stosunkowo mrozoodporna. Jednak młode egzemplarze wymagają zabezpieczenia na zimę.
Trzmieliny mają wielorakie zastosowanie. Jako rośliny okrywowe przenikają i wypełniają każdy skrawek ziemi, tworząc ciekawe i barwne dywany. Są niezastąpione do sadzenia między krzewami i pod drzewami. Świetnie nadają się do wypełniania rabat czy ogrodów skalnych. Stanowią również atrakcyjne tło dla bylin i roślin cebulowych. Ładnie wyglądają także, jako krzewy soliterowe. Ponadto idealnie nadają się do uprawy pojemnikowej.