Tawuła japońska ‘Golden Princess’ – gwarantowany akcent kolorystyczny w ogrodzie

Tawuła japońska ‘Golden Princess’ – gwarantowany akcent kolorystyczny w ogrodzie
Spiraea japonica

Tawuły japońskie to niezastąpione rośliny ogrodowe. Trudno przecenić ich zalety, gdyż charakteryzują się ładnym, regularnym pokrojem, malowniczymi kwiatostanami oraz atrakcyjnym ulistnieniem. Nie bez znaczenia jest fakt, że krzewy te odznaczają się odpornością na mróz i suszę.
Ten niski krzew charakteryzuje się zwartym, płaskokulistym pokrojem. W wieku 10 lat osiąga 50 cm wysokości i 80 cm szerokości.
Liczne i drobne liście o intensywnym złotym zabarwieniu utrzymują się przez cały okres wegetacyjny. W lecie wzrasta wartość dekoracyjna rośliny, za sprawą licznych, różowych, płaskich kwiatostanów.
′Golden Princess′ polecana na stanowiska słoneczne, gdyż w pełnym słońcu zabarwienie liści jest bardziej intensywne. Nie ma specjalnych wymagań glebowych.
Tawuły japońskie doskonale sprawdzają się, jako rośliny okrywowe i obwódkowe. Ładnie wyglądają zarówno w zestawieniach z innymi roślinami, jaki i w jednorodnych nasadzeniach. Czuja się również dobrze w kompozycjach pojemnikowych jak i na skarpach czy w ogrodach skalnych.