Tawuła japońska ‘Golden Carpet’ – złote runo!!!

Tawuła japońska ‘Golden Carpet’– złote runo!!!
Spiraea japonica

Tawuły japońskie to niezastąpione rośliny ogrodowe. Trudno przecenić ich zalety, gdyż charakteryzują się ładnym, regularnym pokrojem, malowniczymi kwiatostanami oraz atrakcyjnym ulistnieniem. Nie bez znaczenia jest fakt, że krzewy te odznaczają się odpornością na mróz i suszę.
′Golden Carpet′ to bardzo ciekawa nowa odmiana. Jest to niewielki krzew o zwartym, płaskokulistym pokroju. Rośnie dość wolno, dorosłe okazy dorastają do 40 cm wysokości.
Oferowana odmian zachwyca ciekawą kolorystyką listowia, które rozjaśni każde miejsce w ogrodzie. Liście są drobne, zróżnicowane w barwie. Młode przyrosty są żółtobrązowe, starsze liście żółtozielone, jesienią natomiast przybierają kolor złoty. W czerwcu pojawiają się jasnoróżowe kwiaty, efektownie kontrastujące z barwą liści.
Polecana na stanowiska słoneczne, gdyż w pełnym słońcu zabarwienie liści jest bardziej intensywne. Nie ma specjalnych wymagań glebowych.
Tawuły japońskie doskonale sprawdzają się, jako rośliny okrywowe i obwódkowe. Ładnie wyglądają zarówno w zestawieniach z innymi roślinami, jaki i w jednorodnych nasadzeniach. Czuja się również dobrze w kompozycjach pojemnikowych jak i na skarpach czy w ogrodach skalnych.