Różanecznik wielkokwiatowy ′Taragona′– czarowna czerwień

Różanecznik wielkokwiatowy ′Taragona′– czarowna czerwień
Rhododendron

Różaneczniki wielkokwiatowe to jedne z najpiękniejszych krzewów kwitnących. Cenione są na całym świecie za niekwestionowane walory dekoracyjne. Późną wiosną i latem obsypane są chmurą kwiatów, a ich duże liście efektownie zdobią krzew w okresie zimy. Posiadanie choćby jednego okazu gwarantuje stworzenie bajkowej aranżacji w ogrodzie.
′Taragona′ to nowa odmiana o wdzięcznych, intensywnie czerwonych kwiatach. Wewnątrz, których znajduje się uroczy, czarny rysunek.
Rośliny wymagają gleby próchnicznej, żyznej i koniecznie o odczynie kwaśnym. Najlepiej rosną w miejscach osłoniętych i półcienistych.
W naszych warunkach klimatycznych różaneczniki nie są całkowicie mrozoodporne. Dlatego egzemplarze wymagają zabezpieczenia na zimę.
Ze względu na piękne, przyciągające wzrok kwiatostany różaneczniki mają wszechstronne zastosowanie w ogrodach. Idealnie nadają się do nasadzeń pojedynczych w miejscach wyeksponowanych. Równie okazale prezentują się w grupach z krzewami iglastymi lub innymi roślinami. Są świetne do obsadzeń miejsc zacienionych, szczególnie pod koronami drzew. Interesująco prezentują się również, jako nieformowane żywopłoty. Doskonale czują się także w towarzystwie bylin, roślin cebulowych czy też niskich roślin okrywowych.