Różanecznik drobnokwiatowy ′Princess Anne′ – gwiazda ze wschodu

Różanecznik drobnokwiatowy ′Princess Anne′ – gwiazda ze wschodu
Rhododendron

′Princess Anne′ to niezwykły rarytas dla każdego miłośnika pięknych roślin.
Jest to uroczy, zimozielony krzew o pokroju spłaszczonej kuli. Dorosłe egzemplarze dorastają do ok. 90 cm wysokości, przy podobnej szerokości.  Odmiana cechuje się zmienną kolorystką listowia. Liście młodych przyrostów są brązowe, natomiast starsze staja się jasnozielone. Oferowana odmiana jest szczególnie dekoracyjna podczas kwitnienia. W I połowie maja ukazują się drobne seledynowo żółte kwiaty. Dodatkową ozdobę stanowią długie i efektowne pręciki. Kwitnący krzew sprawi, że Twój ogród zabłyśnie.
Wymaga gleby próchnicznej, żyznej i koniecznie o odczynie kwaśnym. Najlepiej rośnie w miejscach osłoniętych i zacisznych. Szukając miejsca w ogrodzie dla tej rośliny należy wybierać stanowiska półcieniste, ale toleruje również pełne słońce.
W naszych warunkach klimatycznych różaneczniki drobnokwiatowe nie są całkowicie mrozoodporne. Dlatego egzemplarze wymagają zabezpieczenia na zimę. ′Princess Anne′ zachowuje mrozoodporność do -18 °C.
Ze względu na piękne, przyciągające wzrok kwiatostany różaneczniki mają wszechstronne zastosowanie w ogrodach. Okazale prezentują się w grupach z krzewami iglastymi lub innymi roślinami. Są świetne do obsadzeń miejsc zacienionych, szczególnie pod koronami drzew. Doskonale czują się także w towarzystwie bylin, roślin cebulowych czy też niskich roślin okrywowych. To idealne rośliny na wrzosowiska i do ogrodów skalnych. Z powodzeniem można je również uprawiać w pojemnikach.