Różanecznik drobnokwiatowy ′Azurwolke′

Różanecznik drobnokwiatowy ′Azurwolke′
Rhododendron

′Azurwolke′ to kolejna piękność wśród drobnokwiatowych różaneczników. Ten niski i zwarty krzew w porze kwitnienia skąpany jest w malowniczej gromadzie ciemnofioletowych kwiatów.
Wymaga gleby próchnicznej, żyznej i koniecznie o odczynie kwaśnym. Najlepiej rośnie w miejscach osłoniętych i zacisznych. Szukając miejsca w ogrodzie dla tej rośliny należy wybierać stanowiska półcieniste, ale toleruje również pełne słońce.
W naszych warunkach klimatycznych różaneczniki drobnokwiatowe nie są całkowicie mrozoodporne. Dlatego egzemplarze wymagają zabezpieczenia na zimę.
Ze względu na piękne, przyciągające wzrok kwiatostany różaneczniki mają wszechstronne zastosowanie w ogrodach. Okazale prezentują się w grupach z krzewami iglastymi lub innymi roślinami. Są świetne do obsadzeń miejsc zacienionych, szczególnie pod koronami drzew. Doskonale czują się także w towarzystwie bylin, roślin cebulowych czy też niskich roślin okrywowych. To idealne rośliny na wrzosowiska i do ogrodów skalnych. Z powodzeniem można je również uprawiać w pojemnikach.