Powojniki – Pnącza uwielbiane przez wszystkich

Jesteście ciekawi jakie odmiany powojników są dostępne właśnie w naszej szkółce? Chętnie odpowiemy Wam na to pytanie i pomożemy w wyborze krótkim opisem. Bo kto nie kocha tych pięknie kwitnących pnączy… 🙂

Powojnik ‚Ville de Lyon’ (Clematis ‚Ville de Lyon’) – obficie kwitnąca odmiana (od końca maja do września). Odmiana ta dobrze rośnie na słonecznych ale też na mniej nasłonecznionych stanowiskach.

Powojnik ‚Proteus’ (Clematis ‚Proteus’) – odmiana o pełnych, różowo – liliowych kwiatach. Kwitnie na pędach zeszłorocznych (kwiaty są pełne) i tegorocznych (kwiaty są pojedyncze). Preferuje stanowiska słoneczne.

Powojnik ‚Asao’ (Clematis ‚Asao’) – obficie kwitnąca odmiana o dużych kwiatach. Kwitnie na pędach ubiegłorocznych (obficie) i tegorocznych (mniej obficie). Lubi rozproszone światło.

Powojnik ‚Multi Blue’ (Clematis ‚Multi Blue’) – Odmiana o zawsze pełnych lub półpełnych kwiatach, pojawiających się od maja od sierpnia. Jego kwiaty osiągają 15 cm średnicy.

Powojnik ‚Ernest Markham’ (Clematis ‚Ernest Markham’) – Odmiana obficie lecz późno kwitnąca, bo od lipca do października. Kwiaty karminowoczerwone. Najlepiej kwitnie na słonecznych stanowiskach.

Powojnik ‚Sunset’ (Clematis ‚Sunset’) – odmiana o czerwono – różowych kwiatach pojawiających się od maja do września. Może rosnąć na stanowisku półcienistym jak i słonecznym.

Powojnik ‚Generał Sikorski’ (Clematis ‚Generał Sikorski’) – obficie kwtnąca odmiana o fioletowo – niebieskich, dużych kwiatach. Kwitnie od czerwca (na zeszłorocznych pędach) do września (na pędach tegorocznych).

Powojnik ‚Dr Ruppel’ (Clematis ‚Dr Ruppel’) – odmiana o ogromnych kwiatach (o średnicy do 18 cm) w kolorze różowym z purpurową pręgą. Kwitnie w maju na pędach zeszłorocznych i powtarza kwitnienie od lipca do września na pędach tegorocznych. Lubi stanowiska oświetlone ale nie w pełni słoneczne.

Powojnik ‚Błękitny Anioł’ (Clematis ‚Błękitny Anioł’) – obficie kwitnąca odmiana o jasnoniebieskich kwiatach pojawiających się od końca czerwca do sierpnia. Najlepiej kwitnie w miejscach dobrze oświetlonych.

Powojnik ‚Warszawska Nike’ (Clematis ‚Warszawska Nike’) – obficie kwitnąca odmiana o purpurowofioletowych kwiatach pojawiających się od czerwca do września. Dobrze radzi sobie w pojemnikach.