Powojniki – Pnącza uwielbiane przez wszystkich

Jesteście ciekawi jakie odmiany powojników są dostępne właśnie w naszej szkółce? Chętnie odpowiemy Wam na to pytanie i pomożemy w wyborze krótkim opisem. Bo kto nie kocha tych pięknie kwitnących pnączy… 🙂

Powojnik 'Ville de Lyon’ (Clematis 'Ville de Lyon’) – obficie kwitnąca odmiana (od końca maja do września). Odmiana ta dobrze rośnie na słonecznych ale też na mniej nasłonecznionych stanowiskach.

Powojnik 'Proteus’ (Clematis 'Proteus’) – odmiana o pełnych, różowo – liliowych kwiatach. Kwitnie na pędach zeszłorocznych (kwiaty są pełne) i tegorocznych (kwiaty są pojedyncze). Preferuje stanowiska słoneczne.

Powojnik 'Asao’ (Clematis 'Asao’) – obficie kwitnąca odmiana o dużych kwiatach. Kwitnie na pędach ubiegłorocznych (obficie) i tegorocznych (mniej obficie). Lubi rozproszone światło.

Powojnik 'Multi Blue’ (Clematis 'Multi Blue’) – Odmiana o zawsze pełnych lub półpełnych kwiatach, pojawiających się od maja od sierpnia. Jego kwiaty osiągają 15 cm średnicy.

Powojnik 'Ernest Markham’ (Clematis 'Ernest Markham’) – Odmiana obficie lecz późno kwitnąca, bo od lipca do października. Kwiaty karminowoczerwone. Najlepiej kwitnie na słonecznych stanowiskach.

Powojnik 'Sunset’ (Clematis 'Sunset’) – odmiana o czerwono – różowych kwiatach pojawiających się od maja do września. Może rosnąć na stanowisku półcienistym jak i słonecznym.

Powojnik 'Generał Sikorski’ (Clematis 'Generał Sikorski’) – obficie kwtnąca odmiana o fioletowo – niebieskich, dużych kwiatach. Kwitnie od czerwca (na zeszłorocznych pędach) do września (na pędach tegorocznych).

Powojnik 'Dr Ruppel’ (Clematis 'Dr Ruppel’) – odmiana o ogromnych kwiatach (o średnicy do 18 cm) w kolorze różowym z purpurową pręgą. Kwitnie w maju na pędach zeszłorocznych i powtarza kwitnienie od lipca do września na pędach tegorocznych. Lubi stanowiska oświetlone ale nie w pełni słoneczne.

Powojnik 'Błękitny Anioł’ (Clematis 'Błękitny Anioł’) – obficie kwitnąca odmiana o jasnoniebieskich kwiatach pojawiających się od końca czerwca do sierpnia. Najlepiej kwitnie w miejscach dobrze oświetlonych.

Powojnik 'Warszawska Nike’ (Clematis 'Warszawska Nike’) – obficie kwitnąca odmiana o purpurowofioletowych kwiatach pojawiających się od czerwca do września. Dobrze radzi sobie w pojemnikach.