You are currently viewing Pelargonia Calliope – efektowny, balkonowy pewniak

Pelargonia Calliope – efektowny, balkonowy pewniak

Co roku stajemy przed dylematem, jakie rośliny sezonowe posadzić tym razem na balkonie, tarasie, bądź w donicach przed domem. Chcemy przedstawić Wam efektownie kwitnącą roślinę, balkonowego pewniaka, który świetnie sprawdzi się na słonecznym balkonie – pelargonię Calliope (Pelargonium Calliope)

WZROST I POKRÓJ

Pelargonia Calliope rośnie silnie i bardzo zdrowo. Początkowo pokrojem przypomina pelargonię rabatową, później zwisającą.  

KWITNIENIE

Jest to odmiana efektowna i obficie kwitnąca aż do przymrozków. W sprzedaży występuje w odcieniach różu, fioletu i czerwieni.

ZASTOSOWANIE

Jest to roślina balkonowa o szerokim zastosowaniu. Świetnie sprawdzi się w skrzynkach balkonowych, ale i w wysokich donicach, misach i innych pojemnikach.

STANOWISKO

Pelargonia ta wymaga stanowiska słonecznego, ale da sobie również radę w półcieniu.

PODŁOŻE I PIELĘGNACJA

Podłoże do uprawy pelargonii powinno być żyzne, a na spodzie doniczki poleca się ułożenie drenażu z keramzytu lub żwiru. Pelargonie wymagają regularnego podlewania i nawożenie (znoszą delikatne przesuszenie). Dlatego warto przy ich sadzeniu dodać nawóz długo działający Osmocote (6 miesięczny), który stopniowo i aż do jesieni będzie dostarczał składników odżywczych, a przede wszystkim potasu (K) na obfite kwitnienie.