Nasiona do wysiewu

„Zamiłowanie do ogrodnictwa jest jak nasiono: raz wysiane nigdy nie przestanie rosnąć”

Gertrude Jekyll

Potwierdzamy. Z pasją do ogrodu i roślin nie można wygrać 🙂 Fanom ogrodnictwa nie nudzi się powtarzanie co roku tych samych czynności, m.in. wysiewaniu nasion na wiosnę 🙂

Dla wszystkich spragnionych warzyw, kwiatów i ziół z własnego ogrodu przygotowaliśmy ofertę nasion do wysiewu. A oto one:

Dla wielbicieli wszelakich ziół mamy nasiona z serii Ziołowy Ogród: majeranek, tymianek właściwy, mięta lekarska, mięta okrągłolistna, lubczyk, bazylia właściwa, bazylia cynamonowa.

W swojej ofercie mamy dla Was nasiona słonecznika i rzodkwi na kiełki. Ich zaletą są: wyjątkowy smak, bogactwo witamin, oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych.

Ciekawostką w naszej szkółce jest szczypiorek czosnkowy, który łączy w sobie walory dekoracyjne i smakowe – podczas kwitnienia tworzy białe kobierce z gwiaździstymi, białymi kwiatami, a jego jadalnie, aromatyczne liście po roztarciu wydzielają czosnkowy aromat.

Niespotykane nasiona, dostępne w Zielonych Kątach to też musztardowiec o orientalnym smaku oraz jarmuż 'Scarlet’ o oryginalnych kędzierzawych liściach i fioletowo – purpurowej barwie.

Znajdziecie u nas również nasiona rozmaitych warzyw, niezbędne do założenia własnego warzywnika. Są to nasiona: marchwi, ogórka, rzodkiewki, pietruszki, groszku, dyni, pomidora, sałat, kopru, szczypiorku, fasoli, buraka oraz szpinaku.

Dla kochających motyle w ogrodzie mamy mieszankę roślin wabiących te wyjątkowe owady.

Nie zapomnieliśmy też o owadach zapylających i nasionach kwiatów dla nich o pięknie pachnących bądź ozdobnych kwiatach: mieszanka roślin jednorocznych na ostatnią chwilę, macierzanka dwuroga, nasturcja niska, słonecznik ozdobny, groszek pachnący, kosmos, macierzanka piaskowa, niezapominajka.

Dla wielbicieli traw ozdobnych mamy mieszankę traw na suche bukiety.