Konkurs fotograficzny „Mali sprzymierzeńcy ogrodów …”

Zmiany klimatyczne dają się we znaki wszystkim mieszkańcom Ziemi, nawet tym najmniejszym.

W ostatnich latach docierają do nas smutne informacje na temat masowego wymierania pszczół. Niektórzy z nas nie zdają sobie sprawy z niezwykłej roli tych niewielkich owadów.

Pszczoły przetrwały prawdopodobnie wiele milionów lat, a nie wiadomo czy przetrwają erę człowieka… Albert Einstein mawiał, że gdy znikną pszczoły, ludzkość wymrze w cztery lata.

 

Tematyka związana z powyższym zagadnieniem stała się inspiracją do wyboru tematu naszego corocznego, jesiennego konkursu fotograficznego, którego tytuł brzmi – „Mali sprzymierzeńcy ogrodów …”

Sprzymierzeńcy naszych ogrodów to nie tylko owady zapylające (pszczoły, trzmiele, motyle). Są to również zwierzęta pomagające uporać się ze szkodnikami (biedronki, jeże) – zapraszając je do swojego ogrodu ograniczamy stosowanie środków chemicznych. 

Zachęcamy do wzięcia udziału w naszym jesiennym konkursie fotograficznym pt. „Mali sprzymierzeńcy ogrodów …”

Poniżej zasady:

Do 19 września na adres e-mailowy kontakt@zielonekaty.pl należy przesłać jedno zdjęcie wykonane przez siebie w ogrodzie, które nawiązuje do hasła konkursu.

W zgłoszeniu mailowym należy podać imię autora zdjęcia oraz numer telefonu (dane osobowe przetwarzane będą w celu rozstrzygnięcia konkursu, nie będą publikowane ani udostępniane na stronach internetowych).

Wszystkie zdjęcia będziemy na bieżąco publikować na naszej stronie internetowej, jak i również na facebooku.

Dlaczego warto wziąć udział w konkursie? 

Jest to świetna okazja do zgłębienia ważnego tematu jakim jest ogromna rola owadów pożytecznych w naszych ogrodach. Dzięki konkursowi możemy dostrzec te „małe, wielkie” stworzenia w naszym otoczeniu Konkurs jest też okazją do odkrycia naszego ogrodu na nowo oraz podzielenia się tym z innymi. Można również wygrać atrakcyjne nagrody: 

I miejsce – bon o wartości 200 zł,

II miejsce – bon o wartości 150 zł,

III miejsce – Bon o wartości 100 zł,  

Bony do wykorzystania w naszej szkółce.

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się na pikniku „Babie Lato” 21.09.2019 r.

Organizatorem konkursu jest Szkółka Roślin Ozdobnych Zielone Kąty. Uczestnik przesyłając zgłoszenie wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz udziela licencji do używania przesłanego zdjęcia przez Szkółkę Roślin Ozdobnych Zielone Kąty. Szczegółowy regulamin konkursu jest opublikowany na naszej stronie internetowej do której link znajduje się poniżej: