Klon palmowy ′Atropurpureum′

Klon palmowy ′Atropurpureum′
Acer  palmatum

Najpiękniejszy klon świata!!!
Niesamowity krzew, obok którego nikt nie przejdzie obojętnie. Jego urodzie nie sposób się oprzeć, ze względu na niepowtarzalne liście i malowniczy pokrój. Zachwycające delikatne i mocno powcinane liście utrzymują się cały sezon. Od wczesnej wiosny do końca lata roślina ta zachwyca czerwono purpurowymi liśćmi, które jesienią przebarwiają się na szkarłatno czerwone.
To wspaniałe drzewko dorasta do 3 m wysokości i osiąga zbliżoną szerokość. Natomiast roczny przyrost wynosi 15 cm.
Najlepszym miejscem w ogrodzie dla tej odmiany jest stanowisko ciepłe i osłonięte od wiatrów. Rośnie zarówno dobrze w miejscach słonecznych jak i półcienistych. Do prawidłowego rozwoju wymaga dość żyznej, lekko kwaśnej i wilgotnej gleby, gdyż nie toleruje długotrwałych okresów suszy.
W naszych warunkach klimatycznych odmiana stosunkowo mrozoodporna. Jednak młode egzemplarze wymagają zabezpieczenia na zimę.
Oferowana roślina jest niewątpliwie ogrodowym rarytasem. Jest idealna do nasadzeń w barwnych kompozycjach kolorystycznych. Efektownie prezentuje się również, jako krzew soliterowy na tle trawnika. Ponadto doskonale nadaje się do uprawy pojemnikowej.