Jeżówki 2022

Jeżówki od kilku lat nie wychodzą z mody i królują w naszych ogródkach między innymi na rabatach naturalistycznych, w towarzystwie innych bylin lub krzewów. Mają one uniwersalne zastosowanie – pasują zarówno do nowoczesnych ogrodów, połączone np. z trawami ozdobnymi, jak i do ogrodów rustykalnych. Co takiego mają w sobie?

Po pierwsze, jeżówki to jednocześnie proste i efektowne rośliny, które odmienią każdą rabatę. Paleta barw w jakich występują, sprawia że każdy znajdzie kolor dla siebie. Dla niezdecydowanych rozwiązaniem mogą być odmiany dwukolorowe. Rodzaje kwiatów też dają nam pewne pole do manewru: mogą to być najbardziej powszechne tzw. „puste” odmiany, półpełne bądź pełne.

Po drugie, byliny te mają niewielkie wymagania glebowe, dobrze zimują, są odporne na choroby czy szkodniki. Dzięki temu, są łatwe w uprawie.

Po trzecie, jeżówki kwitną długo, bo od lipca do października. Cieszą więc nasze oko drugiej połowy lata aż do późnej jesieni.

W swojej ofercie przygotowaliśmy dla Was kilka odmian tych niezwykle efektownych bylin, które można obecnie znaleźć w naszej szkółce. A oto one:

‘Big Kahuna’

‘Butterfly Kisses’

‘Carrot Cake’

‘Delicious Candy’

‘Delicious Nougat’

‘Fanal Attraction’

‘Flamingo’

‘Fountain Pink Eye’

‘Fountain Yellow’

‘Green Jewel’

‘Honeydew’

‘Honey Skipper’

‘Kismet White’

‘Lemon Drop’

‘Meditation Cerise’

‘Meditation White’

‘Purple Emperor’

‘Rainbow Marcella’

‘Rainbow Yellow’

‘Raspberry Truffle’

‘Red Skipper’

’SunMagic Vintage Red’

‘Supreme Cantaloupe’

‘Virgin’

Zapraszamy do naszej szkółki po jeżówki!