Hortensje bukietowe 2020

Hortensje bukietowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem w naszych ogrodach. Co stanowi o ich wyjątkowości i dlaczego warto mieć je w swoim ogrodzie? 

  • Hortensje bukietowe są roślinami łatwymi w uprawie i w zasadzie mrozoodpornymi w całej Polsce. Kwitną na pędach jednorocznych, a więc z reguły nie wymagają zimowego okrycia, jedynie przycięcia wczesną wiosną. 
  • Krzewy te są niezwykle efektowne w momencie kwitnienia. Ich kwiaty są długotrwałe (pojawiają się od lata do późnej jesieni) i są ozdobne również w zimie. 
  • Hortensje bukietowe prezentują szeroki wachlarz kolorów, rodzaju kwiatów i wysokości. Najniższe odmiany dorastają zaledwie do 60 cm a najwyższe nawet do 2 m i więcej. Występują w kolorze białym, limonkowym, kremowym, a przebarwiają się w odcieniach różu i czerwieni. 
  • odporne na choroby i szkodniki.
  • Rośliny te mają bardzo szerokie zastosowanie: dobrze wyglądają posadzone w każdym ogrodzie przydomowym i zieleni miejskiej, dodając tym miejscom elegancji (szczególnie w połączeniu z trawami ozdobnymi). Sprawdzą się również w ogrodach rustykalnych, obok kwitnących bylin, a niższe odmiany znajdą zastosowanie w pojemnikach.

Poniżej wykaz hortensji bukietowych jakie w tej chwili znajdują się w naszej szkółce: 

Hortensja bukietowa ’Little Spoky’

Hortensja bukietowa ’Little Lime’

Hortensja bukietowa ’Bobo’

Hortensja bukietowa ’Sundae Fraise’

Hortensja bukietowa ’Magical Fire’

Hortensja bukietowa ’Diamant Rogue’

Hortensja bukietowa 'Limelight’

Hortensja bukietowa ’Silver Dollar’

Hortensja bukietowa ’Polar Bear’

Hortensja bukietowa 'Vanille Fraise’

Hortensja bukietowa 'Pinky Whinky’

Hortensja bukietowa ’Candlelight’

Hortensja bukietowa ’Phantom’