Gotowi na początek sezonu – pełen asortyment narzędzi, podłoży i nawozów.

          Choć pogoda o tej porze roku powinna wyglądać znacznie lepiej, warto pomyśleć o odpowiednim przygotowaniu do sezonu. Tej wiosny mamy spore opóźnienie… Więc kiedy temperatura już wzrośnie, ruszy wegetacja i ogrodowe szaleństwo, potrzebna Wam będzie pomoc, którą możecie uzyskać w naszym kąciku ogrodniczym.

Od czego należy zacząć? 

Od czynności, która korzystnie wpływa na pokrój roślin, ich kwitnienie i owocowanie – wiosennego cięcia. Do tego potrzebujemy narzędzi dobrej jakości.

Oprócz sekatorów znajdą u nas Państwo również  łopaty, szpadle, grabie i inne narzędzia, które wiosną przydadzą się w ogrodzie.

       

Wiosną rośliny potrzebują zasilenia składnikami odżywczymi, które dostępne są w nawozach.

W ofercie posiadamy nawozy naturalne (obornik, humus, Bio nawóz)

  

oraz mineralne, wieloskładnikowe, w postaci granulowanej, płynnej i krystalicznej.  

 

Mogą kupić u nas Państwo również nawozy specjalistyczne przeznaczone dla określonych grup roślin (np. borówka, rośliny iglaste, róże, magnolie). 

  

Szkółka Zielone Kąty zaopatrzona jest w nasiona warzyw, kwiatów, a także traw wysokiej jakości.

 

Wiosenne opryski (m. in. Miedzian 50 WP, Syllit 65 WP, Treol 770 EC, Promanal 60 EC) wprost z ogrodowej apteczki  pomogą zabezpieczyć rośliny przed chorobami i szkodnikami. 

O tej porze roku warto też zaplanować założenie nowej rabaty, posadzenie roślin w ogrodzie i w donicach. Dlatego oferujemy szeroki wybór donic ogrodowych i domowych, a także specjalistyczne podłoża oraz korę sosnową i kamień ozdobny. 

      

Oprócz różnorodnego asortymentu, służymy fachowym doradztwem i pomocą 🙂

Zapraszamy więc na zakupy do Zielonych Kątów 🙂

Do zobaczenia!