Fotorelacja z targów ogrodniczych Gardenia

Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Gardenia są jednym z najważniejszych wydarzeń w branży ogrodniczej w Polsce. Kolejna edycja targów odbyła się w tym roku w dniach 13-15 lutego, pod hasłem „Innowacje w ogrodzie”.

Podczas targów zaprezentowano kilka przestrzeni inspiracyjnych, np. „Strefę family” – czyli ogród zagospodarowany jako plac zabaw dla dzieci. Nie zapomniano też o inspiracjach dla równie ważnej przestrzeni jaką jest zieleń miejska. Stworzono ogród pokazowy „Miasto jako przestrzeń do życia roślin i zwierząt”.

Podczas międzynarodowych targów Gardenia nagrodzono kilka produktów oraz roślin. Głównym motywem, którym kierowano się przy wyborze zwycięzców była odporność roślin na trudniejsze niż do tej pory warunki klimatyczne. Kolejne motywy to trend eko oraz ograniczenie zmian klimatu.

Złotym medalem Gardenia 2020 nagrodzono m.in.:

  • Kostrzewę „Miedzianobrody“ – wyhodowaną przez Gospodarstwo Ogrodnicze Krzysztof Słowiński. Ta zimozielona trawa jest wyjątkowo odporna na mróz (do -34 st. C) oraz okresowe niedobory wody.

  • Eko Bombę Ogrodnika – zawarta w niewielkich kulkach kolorowa kompozycja dzikich kwiatów i ziół z dodatkiem biohumusu i gliny od firmy Toraf. Łatwa w użyciu, należy ją zwilżyć i rzucić tam, gdzie ma pojawić się nowe życie.

  • Kolekcję IWONA GRILLS – czyli grille ogrodowe pozbawione lakierowanych elementów oraz opalane drewnem (dzięki czemu podczas spalania nie emitują do atmosfery szkodliwych substancji.

Poniżej kilka ciekawych roślin jakie udało nam się uchwycić okiem aparatu 🙂

Nie zapomniano o małych bohaterach naszych ogrodów – owadach zapylających i pożytecznych.

Na Gardenii królowały też sukulenty, takie jak: grubosze, eszewerie, rojniki czy litopsy.

Idealne, zielone rozwiązania dla niewielkich przestrzeni? Zielone ściany.

Na podwyższonych rabatach połączono rośliny jadalne wraz z ozdobnymi – świetne rozwiązanie!

Nie mogliśmy oderwać oczu od niezwykłych donic i dekoracji ogrodowych.

Co powiecie na wyjątkową odzież i akcesoria od firmy Elegancka Ogrodniczka? 🙂