Eco nawozy

Zauważalne od jakiegoś czasu trendy ekologiczne sprawiają, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się nawozy organiczne, a wśród nich oborniki. Te naturalne w 100% nawozy są cennym źródłem makroelementów jak i mikroelementów, które rośliny lepiej przyswajają, po zastosowaniu których lepiej rosną i wydają zdrowsze owoce. Oprócz azotu, fosforu i potasu oborniki zawierają m.in.: wapń, magnez, bor, żelazo (mają o wiele bogatszy skład niż nawozy sztuczne).

Oprócz ważnych składników potrzebnym do prawidłowego rozwoju i wzrostu oborniki zawierają również masę organiczną, która poprawia strukturę gleby oraz pożyteczne mikroorganizmy, sprzyjające rozkładowi związków organicznych oraz poprawiające naturalną florę bakteryjną gleby.

Łatwymi i wygodnymi w stosowaniu i są oborniki granulowane np. Florovit pro natura, które rozpadając się stopniowo dostarczają ważnych składników odżywczych, mineralnych oraz substancji humusowych, poprawiając jakość oraz strukturę gleby.

Oborniki te stosować można od 1 marca do 30 listopada. Należy je wówczas równomiernie rozsypać, wymieszać z glebą i intensywnie podlać.

Obornik bydlęcy i kurzy Florovit pro natura to w 100 % naturalne nawozy, które można zakupić w naszej szkółce. Zapraszamy.