Choinka świąteczna – cięta czy w doniczce?

 

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia przedstawiamy Państwu ofertę na drzewka świąteczne dostępne w sezonie 2017 w naszym punkcie sprzedaży. Zapewniamy, że sadzonki są najwyższej jakości, żywo zielone, z jednym przewodnikiem i gęsto ułożonymi pędami. Zapraszamy do odwiedzenia naszego punktu sprzedaży, który będzie czynny aż do Świąt.

 

Jak postępować z kupionym drzewkiem świątecznym?

Zakupione w naszej szkółce drzewka świąteczne, zostały wykopane na tyle starannie, aby przy odpowiednim postępowaniu mogli Państwo posadzić je w swoim ogrodzie. Dla tych, którzy chcą mieć taką możliwość, poniżej podajemy kilka zaleceń, które należy spełnić.

– Pamiętajmy, by nie wnosić choinki od razu do domu, tylko na kilka dni postawić ją w pomieszczeniu o temperaturze w granicach +10 st. C.

– Drzewka świątecznego nie należy trzymać w mieszkaniu dłużej niż 10 dni. Po Nowym Roku należy wynieść je do chłodniejszego pomieszczenia, żeby znowu mogło przyzwyczaić się do niskich temperatur.

– Jeśli temperatura na zewnątrz będzie w granicach 0 st. C,  świąteczną choinkę możemy od razu posadzić w ogrodzie lub pozostawić w doniczce na zewnątrz.

– Gdy temperatura powietrza przekracza – 10 st. C wówczas należy przechowywać drzewko w chłodnych, ale nie ciemnych pomieszczeniach do momentu, aż temperatura na zewnątrz osiągnie plusowe wartości.

– Ważne jest aby pamiętać o regularnym podlewaniu rośliny.

Co oznacza drzewko świąteczne i dlaczego warto mieć żywą choinkę w domu?

Choinka – najczęściej ze świerka lub jodły, jako drzewko świąteczne pojawiło się w XVI wieku. W naszych domach zwyczaj ubierania choinki pierwotnie związany był z przedchrześcijańską tradycją ludową i kultem wiecznie zielonego drzewka. W różnych kulturach drzewo iglaste uważane jest za symbol życia i odrodzenia, trwania i płodności. Dawniej na wsiach przyniesienie choinki do domu miało cechy „kradzieży obrzędowej”.  Gospodarz rankiem w Wigilię udawał się do lasu, a wyniesiona z niego choinka czy gałęzie, „ukradzione” z lasu, miały przynieść złodziejowi szczęście.

Na początku ozdobami były ciastka, pierniczki (wypiekane często w kształcie serc), orzechy, rajskie jabłuszka, własnoręcznie wykonywane w czasie adwentu ozdoby z bibuły, kolorowych papierów, piórek, wydmuszek, słomy i źdźbeł traw, kłosów zbóż itp. W wieczór wigilijny na gałązkach rozpalano świeczki i tzw. zimne ognie.

W naszej ofercie znajdą Państwo choinki świąteczne:

1) Kopane z gruntu:

 

-Świerk kłujący  wysokości 100-130 cm

-Świerk kłujący  wysokości 130-150cm

-Świerk kłujący  wysokości 150-180cm

-Świerk pospolity wysokości 130-150cm

-Świerk serbski  wysokości 140-160 cm

-Świerk serbski  wysokości 160-180 cm

-Jodła koreańska  wysokości 140-160 cm

-Jodła kaukaska wysokości 130-150 cm

              

                                                        

2) Cięte:

-Jodła kaukaska wysokości 175-225 cm

-Jodła kaukaska wysokości 225-280 cm

      

                                

 

W naszej ofercie znajdują się również choinki świąteczne ze świerka białego, oraz młode sadzonki świerka kłującego w ozdobnych doniczkach.

                                

                             

ZAPRASZAMY:)