„ZIELONY KARZEŁ” – Dąb błotny 'Green Dwarf’

Posiadacze małych ogrodów często stoją przed następującym dylematem: jakie gatunki roślin dobrać do swojego niewielkiego, przydomowego założenia. Nieprawidłowo wybrane rośliny, o zbyt dużym tempie wzrostu mogą zagłuszyć te wolniej rosnące, a także doprowadzić do zbyt wielkiego zacienienia. Idealnym kandydatem do skromnego pod względem rozmiarów ogródka jest dąb błotny 'Green Dwarf’. Jesteście ciekawi dlaczego?

Już samo tłumaczenie nazwy odmiany dębu (z języka angielskiego: „Zielony Karzeł”) wskazuje na charakterystyczną cechę rośliny jaką jest bardzo wolne tempo wzrostu. Dąb błotny 'Green Dwarf’ występuje w sprzedaży w formie nisko i wysoko zaszczepionej, dlatego możesz być krzewem lub drzewkiem o średnicy korony ok. 1,5 metra po 15 latach.

 

FORMA NISKO ZASZCZEPIONA

FORMA WYSOKO ZASZCZEPIONA

Niezwykła ozdobą rośliny są błyszczące, intensywnie zielone i powcinane liście, które jesienią przebarwiają się na piękny czerwony kolor.

Roślina preferuje słoneczne stanowisko i mokre bądź wilgotne gleby (da sobie radę także na lżejszych). Jest to odmiana odporna na mróz.

Jak już pisaliśmy wcześniej „Zielony Karzeł”, świetnie sprawdza się w niewielkich ogrodach przydomowych. Może mieć również zastosowanie w zieleni osiedlowej, miejskiej i różnego rodzaju parkach.

Zapraszamy po sadzonki dębu błotnego 'Green Dwarf’ do naszej szkółki.