Borówka wysoka ′Toro′ – średnia pora dojrzewania

Borówka wysoka ′ Toro′ – średnia pora dojrzewania
Vaccinium corymbosum

Owoce ′Toro′ uznawane za najlepsze do bezpośredniego spożycia. Jest to silnie rosnący krzew, o wzniesionych i sztywnych pędach. Może dorastać do 2 m wysokości. Odmiana wykazuje stałą i wysoką plenność. Oferowana odmiana rodzi bardzo aromatyczne, duże i smaczne owoce, które dojrzewają jednocześnie. Zebrane są one w długie gronach przypominające kiście winogron. ′Toro′ zachowuje mrozoodporność do -30 °C.
Borówka wysoka ma specyficzne wymagania glebowe. Jednym z ważniejszych warunków powodzenia uprawy borówki jest kwaśny odczyn gleby, który powinien wynosić 3,8-4,8. Najlepiej rośnie na glebach próchnicznych, piaszczystych, ale dostatecznie wilgotnych w miejscach zacisznych, ciepłych i słonecznych.
Owce borówki ceni się za dużą ilość antocyjanów, które w organizmie człowieka pełnią rolę antyutleniaczy, zapobiegając chorobom nowotworowym. Owoce te mają również właściwości przeciwbiegunkowe i obniżające poziom złego cholesterolu. Ponadto zawierają także kwas egalowy i kwas foliowy.
Borówka amerykańska to nie tylko krzew owocowy, ale także wyjątkowa ozdoba każdego ogrodu. Późną jesienią liście przybierają bardzo efektowny szkarłatno czerwony kolor. Z powodzeniem można ją wykorzystać na żywopłoty oraz do barwnych zestawień kolorystycznych z innymi krzewami.