Białe kule giganty – Hortensja drzewiasta 'Incrediball’

        

Hortensja drzewiasta 'Incrediball’ (’Strong Annabelle’) to niezwykła odmiana hortensji. Krewniaczka znanej nam dobrze hortensji‘Anabelle’ posiada ulepszone cechy, co decyduje o jej powodzeniu. Jeśli nie macie tej niezwykle efektownej odmiany w swoim ogrodzie, warto znaleźć dla niej miejsce. Gdy kwitnie, gra pierwsze skrzypce na półcienistej rabacie – zdecydowanie przyciąga wzrok ponieważ widać ją już z daleka. 

Pokrój

Odmiana ta dorasta do 1,2 metra wysokości. Jej pędy są silniejsze niż u odmiany ‘Anabell’ dzięki czemu znacznie lepiej utrzymują ciężar sporych kwiatostanów i raczej nie wymagają podpierania. Jej ciemnozielone ulistnienie zdecydowanie podkreśla efektowne, białe kwiatostany.  

   

Kwitnienie

Hortensja ‘Incrediball’ to odmiana o białych, ogromnych kwiatostanach w kształcie kuli, pojawiających się od czerwca i osiągających do 40 cm średnicy. W momencie przekwitania śnieżna biel przebarwia się na kolor pistacjowy. 

   

Uprawa

Roślina ta preferuje gleby żyzne, o lekko kwaśnym odczynie oraz zaciszne, półcieniste stanowisko. Kwitnie na jednorocznych pędach, więc wiosną zalecane jest jej silne przycięcie, na wysokość około 20 cm. Aby jej kwiatostany osiągnęły spore rozmiary, musi być regularnie podlewana.

Hortensje drzewiaste w przeciwieństwie do ogrodowych zawiązują pąki kwiatowe wiosną, więc możemy mieć pewność, że rośliny te zakwitną obficie co roku bez większego problemu.

   

Zastosowanie

Hortensja ‘Incrediball’ posiada wiele zastosowań. Pasuje zarówno do ogrodu naturalistycznego, jak i nowoczesnego. Pięknie prezentuje się na na niewielkiej rabacie, jak i w większych założeniach ogrodowych, posadzona jako soliter w eksponowanym miejscu, jak i w formie szpaleru. Jej zasuszone kwiatostany, które wciąż pozostają dekoracyjne można wykorzystać przy tworzeniu suchych bukietów. 

  

Zapraszamy po sadzonki do naszego punktu sprzedaży 🙂