Berberys Thunberga 'Orange Ice’

Berberys Thunberga ’Orange Ice’ to dość nowa, bardzo atrakcyjna odmiana berberysa nagrodzona srebrnym medalem w Konkursie Roślin Nowości Międzynarodowej Wystawy 'Zieleń to Życie’ w 2016r. Ten liściasty krzew, który swą wyjątkową barwą przyciąga każdy wzrok, dostępny jest w naszym punkcie sprzedaży. A oto kilka słów na temat prezentowanej odmiany…

Berberys Thunberga ’Orange Ice’ jest karłową odmianą, o kolumnowym pokroju, dorastającą do 60 – 70 cm wysokość (po 6 latach). Największą atrakcją ten rośliny jest jej intensywne czerwono – pomarańczowe zabarwienie, utrzymujące się przez większość sezonu, a jesienią przyjmujące jeszcze mocniejszy kolor. Dodatkowym walorem dekoracyjnym są drobne, żółte kwiaty pojawiające się wiosną, oraz czerwone, drobne owoce, które obsypują roślinę jesienią. 

Jest to odmiana preferująca słoneczne stanowiska oraz przepuszczalne podłoże, choć dobrze rośnie na glebach przeciętnych i jest tolerancyjna względem pH podłoża.

Berberys Thunberga ’Orange Ice’ dobrze sprawdza się w małych ogrodach oraz na większych rabatach w barwnych kompozycjach. Świetnie wygląda w połączeniu z roślinami o ciemnym zabarwieniu liści ale i też kwiatów (np. z szałwią omszoną w niebieskim kolorze). Nadaje się też do sadzenia w pojemnikach na słonecznych balkonach i tarasach.

Odmiana jest w pełni mrozoodporna.