Wiosenna elegancja w ogrodzie- Jabłonie ozdobne

 

 

Wiosna zbliża się do nas dużymi krokami. Trawa w ogrodzie zaczyna zielenieć, rośliny liściaste są całe w pąkach liściowych i kwiatowych.Więc i my postanowiliśmy zaopatrzyć się w wiosenne piękności. Przygotowaliśmy kilka propozycji drzew i krzewów które swym pokrojem i kolorem kwiatów z pewnością rozjaśnią Państwa ogród na wiosnę:)

  • Jabłoń ozdobna ‚Obelisk’– Odmiana typowo kolumnowa, dorasta od 3-5 metrów, szerokość około 120 cm. Kwiaty białe pięciopłatkowe, kwitnie w maju. owoce ciemno czerwone, drobne. Świetnie wygląda jako soliter, lub w nasadzeniach do wyższych klombów. Stanowisko słoneczne, gleby umiarkowanie wilgotne. Roślina mało wymagająca. 

  

  • Jabłoń ozdobna ‚Royal Beauty’– Małe drzewo, dorasta od 3-5 m wysokości. Jej gałęzie są szeroko rozpostarte, zwisające aż do ziemi. Korona osiąga średnicę ok. 4 m. Docelowa wysokość zależy w dużej mierze od miejsca szczepienia i sposobu prowadzenia rośliny.  Liście sezonowe, początkowo czerwonawo brązowe, później ciemnozielone. Kwiaty jaskrawe, rubinowo czerwone, kwitnie w maju. Owoce drobne, liczne, karminowe. Najlepiej rośnie na żyznej, przepuszczalnej glebie i w pełnym słońcu. Dobra odmiana nie tylko do małych ogrodów, ale także do parków i zieleni osiedlowej. Ciekawie wygląda jako soliter.

   

  • Jabłoń ozdobna ‚Royalty’– Powoli rosnące, najczęściej nisko rozgałęzione i zwarte drzewo, o wyprostowanej, stożkowatej koronie. Dorasta do 4-6 m wys. i podobnej szer. Liście rubinowoczerwone, błyszczące. Kwiaty ciemnoczerwone, bardzo liczne, przed rozwojem liści, V. Owoce ciemnoczerwone. Gleby żyzne, umiarkowanie wilgotne. Polecana do zieleni osiedlowej i małych ogrodów.

Zapraszamy na zakupy 🙂