Kwitnące wiosną – popraw sobie nastrój !!!


 

Marzec, Kwiecień, Maj… to miesiące gdzie wszystko budzi się do życia, świat staje się piękniejszy, a my pragniemy w swoich ogrodach koloru, by przełamać zimową monotonie! Oto kilka propozycji jak upiększyć swój ogród wiosną:

Każdy wie, że najprostszym sposobem na kwitnący wiosną ogród są rośliny cebulowe. Cebule kwiatowe powinno się sadzić na jesień we wrześniu/październiku aby teraz mogły zejść i zawiązać pąki kwiatowe. Jeżeli nie posadzili Państwo ich na jesień, na wiosnę można kupić cebule posadzone w ziemi  które mają już wyraźnie wykształcone liścienie. Do roślin cebulowych kwitnących na wiosnę zaliczamy: tulipany, krokusy,szafirki, hiacynty, szachownica(późna wiosna).

aaa cen

Kolejnym sposobem na przełamanie monotonii zimowej jest sadzenie w ogrodzie roślin bylinowych i dwuletnich kwitnących na wiosnę. Dzięki szerokiej gamie kolorystycznej rozświetlą po zimowy krajobraz nadając ogrodowi charakteru. Do bylin wczesno kwitnących możemy zaliczyć: bratki, pierwiosnki, zawilce, wczesne stokrotki.

stokrotkiA

Oprócz roślin sezonowych ważne w ogrodzie są rośliny krzewiaste, które na wiosnę wyglądają majestatycznie pięknie, kuszą swoją barwą i pokrojem. Większość z nich kwitnie przed rozwojem liści tworząc na pędach kolorowy zlepek kwiatów nadający bajeczny wygląd krzewom. Do krzewów kwitnących wiosną możemy zaliczyć: wawrzynka wilczełyko, forsycje, wiśnie gruczołowatą ‚ Alba plena’, wiśnie ‚kojou- no- mai’, azalie japońskie i wielkokwiatowe, różaneczniki.

AZALIA WIELKOKWIATOWA 1A AZALIE-JAPONƒSKIE-1

AZALIE-JAPONƒSKIE-2  forsycja

Drzewa w ogrodzie są najbardziej zauważalną rośliną, sprawmy więc, aby i one wiosną wyglądały atrakcyjnie sadząc je pośród drzew ozdobnych z liści. Do drzew (dużych krzewów) kwitnących wiosną zaliczamy: Magnolie, Wiśnie szczepione na pniu w odmianach, w późniejszym okresie wiosny kwitną także lilaki.

lilak

Nie bójmy się wprowadzać rośliny kwitnące do ogrodów! Wbrew pozorom nie wymagają one szczególnej pielęgnacji, a dzięki barwie i fakturze urozmaicają nasze ogrody, czyniąc je jeszcze piękniejszymi. Zachęcamy do kupna roślin kwitnących wiosną!